نرم افزار اسلایسر

//نرم افزار اسلایسر

نرم افزار اسلایسر

نرم افزار اسلایسر پرینت سه بعدی به سرعت در حال تبدیل شدن به یک کلمه کلیدی در دنیای چاپ سه بعدی است. عملکرد کلی چاپگر سه بعدی به آن بستگی دارد. بدون اسلایسر، چاپگر نمی تواند محصولی را از طرح CAD ارائه دهد.

برش دهنده های سه بعدی نحوه ساخت یک مدل را تعریف می کنند و به چاپگر سه بعدی دستور نحوه چاپ آن را می دهند.

نرم افزار اسلایسر چیست؟

اسلایسر برنامه ای است که مدل های سه بعدی دیجیتال را به دستورالعمل های چاپ که G-code نامیده می شود، برای یک چاپگر سه بعدی معین برای ساخت یک شی تبدیل می کند.

علاوه بر خود مدل، دستورالعمل ها شامل پارامترهای چاپ سه بعدی وارد شده توسط کاربر، مانند ارتفاع لایه، سرعت و تنظیمات ساختار تکیه‌گاه (ساپورت) می شود.

نرم افزار اسلایسر یا برش دهنده سه بعدی

هر فناوری پرینت سه بعدی با افزودن لایه به لایه مواد، اشیاء سه بعدی ایجاد می کند. بنابراین نرم افزار اسلایسر نام مناسبی دارد زیرا مدل های سه بعدی را عملاً به بسیاری از لایه های افقی دوبعدی «برش می دهد» که بعداً یک به یک چاپ می شوند.

نرم افزار برش دهنده سه بعدی (اسلایسر) چگونه کار می کند؟

نرم‌افزار برش‌دهنده چاپ سه‌بعدی مجموعه‌ای از ورودی‌ها را گرفته و آنها را به شکلی تبدیل می‌کند که چاپگر سه‌بعدی بتواند آن را بفهمد و بهینه‌سازی کند. تمام اطلاعات مربوط به یک چاپگر سه بعدی، مانند مشخصات مواد، ارتفاع لایه و نوع اکسترودر، ابتدا در اسلایسر وارد می شود.

سپس مدل دیجیتال به اسلایسر وارد می شود. بسته به نرم افزار CAD مورد استفاده، مدل طراحی شده در فرمت های مختلف فایل مانند STL (متداول ترین)، .۳DF، .OBJ و .AMF ارائه می شود. گزینه های مقیاس بندی و تراز نیز در نرم افزار گنجانده شده است. این قابلیت ها امکان تولید نسخه های کوچکتر یا بزرگتر از مدل ها را فراهم می کند. در نهایت اسلایسر آماده محاسبه و تقسیم قطعه دیجیتال به لایه های دو بعدی است.

طریقه کار نرم افزارهای اسلایسر

کار نرم افزار اسلایسر در چاپگر سه بعدی چیست؟

یک برش دهنده به عنوان یک واسطه بین یک مدل سه بعدی CAD – که در یکی از فرمت های فایل، به ویژه STL ذخیره می شود – و چاپگر سه بعدی عمل می کند. همانطور که از نام آن پیداست، یک برش دهنده نقش برش دادن مدل سه بعدی را انجام می دهد. نحوه چاپ هر لایه از مدل برش شده و مسیر ابزاری که چاپگر برای چاپ صحیح یک لایه از مدل باید طی کند را تعیین می کند.

ویژگی های اسلایسرهای سه بعدی چیست؟

پشتیبانی از DICOM و سایر فرمت های تصاویر:

DICOM (digital imaging and communication) (تصویربرداری دیجیتال و ارتباطات) استانداردی است که توسط صنعت پزشکی برای ذخیره، انتقال، پردازش و چاپ اطلاعات در تصویربرداری پزشکی استفاده می شود.

از یک فایل DICOM ،CT یا توموگرافی کامپیوتری، اسکن قسمت‌های مختلف بدن انسان به دست می‌آید و می‌تواند به فرمت‌های فایل STL تبدیل شود که نرم‌افزار برش‌دهنده چاپ سه بعدی می‌تواند آن را پردازش کند.

DICOM (digital imaging and communication) (تصویربرداری دیجیتال و ارتباطات)

تجسم سازی ۲بعدی و سه بعدی تغییرات:

در نرم افزار اسلایسر پرینت سه بعدی امکان تجسم دو بعدی و سه بعدی مدل دیجیتال وجود دارد. مدل سه‌بعدی را می‌توان به برش‌های دوبعدی تقسیم کرد که می‌توان آن‌ها را در جهت‌های آناتومیکی مختلف مشاهده کرد.پیکربندی فضایی XYZ به اندازه کافی قادر به تفسیر این صفحات است.

ثبت و تقسیم بندی تعاملی تصویر/داده:

رابط کاربری نرم‌افزار برش‌دهنده چاپ سه‌بعدی دارای مجموعه‌های گسترده‌ای از ابزارهای مورد نیاز برای کارهای ترکیبی تصویر یا ثبت است. عملکردها شامل تراز دستی و خودکار تصویر است. تاب برداشتن(Warping) تصویر نیز امکان پذیر است.

چرا نمی توان از چاپگر سه بعدی بدون نرم افزار اسلایسر استفاده کرد؟

چاپگر سه بعدی بدون نرم افزار اسلایسر قابل استفاده نیست زیرا عملکرد چاپگر به آن بستگی دارد. چنین چاپگرهایی به کمک یک برش دهنده (اسلایسر) نیاز دارند تا اطلاعات مورد نیاز موجود در مدل سه بعدی CAD قطعه را به یک G-code ترجمه کند تا چاپگر را در مورد نحوه چاپ موثر لایه های قطعه راهنمایی کند.

جایگزین های برش دهنده های سه بعدی (اسلایسر) چیست؟

جایگزین های زیادی برای برش دهنده‌های سه بعدی وجود دارد که هر کدام ویژگی ها و طرح های متمایز خود را دارند. این شامل:

Vesalius3D:

یک نرم افزار چاپ سه بعدی است که به دلیل ویژگی های با کیفیت بالا مورد توجه قرار گرفته است. این نرم افزار از تجسم ساختارهای تشریحی، ساختارهای خاص بیمار و غیره پشتیبانی می کند. این نرم افزار دارای یک سیستم مدیریت موثر است که در زمینه پزشکی مفید است. ساختارهای واضح و دقیق و همچنین نمایش زیبایی از روش های تشخیصی را نشان می دهد.

Eliza:

یک نرم افزار سه بعدی است که تجربه ای عالی برای تصویربرداری دیجیتال و ارتباطات (DICOM) در پزشکی فراهم می کند. این به متخصصان پزشکی کمک می کند تا دیدگاه های دقیقی از اندام های مختلف بدن به دست آورند تا بتوانند کار تحقیقاتی یا تحلیلی مؤثری انجام دهند. Eliza همچنین دارای ویژگی هایی مانند ویرایش تقسیم بندی و برچسب ها، صدها فیلتر و قابلیت اندازه گیری دقیق است.

In Vesalius 3:

یک نرم افزار سه بعدی منبع باز است که مخصوصاً برای تصاویر رزونانس مغناطیسی و توموگرافی کامپیوتری ساخته شده است. این نرم افزار مربوط به رشته های پزشکی، آموزشی و پزشکی قانونی است.

چگونه مدل سه بعدی توسط نرم افزار برش دهنده سه بعدی (اسلایسرها) ترجمه می شود؟

مدل سه بعدی توسط نرم افزار اسلایسر با شکستن مدل به یک سری لایه ها یا برش های دو بعدی ترجمه می شود. اسلایسر آنها را به دستورالعمل های گام به گام (به نام G-code) تبدیل می کند تا چاپگر آن را دنبال کند. جنبه های مختلف هندسی و ساختاری مدل را مورد توجه قرار می دهد. هر برش به عنوان مراحل جداگانه در عملیات ارسال می شود.

آیا اسلایسر در کیفیت چاپ تاثیر دارد ؟

بله، کیفیت چاپ تحت تاثیر نوع اسلایسر مورد استفاده قرار می گیرد. انتخاب یک اسلایسر به پیچیدگی مدل هایی که باید برش داده شوند و نحوه برش آن ها بستگی دارد. در مدل‌های ساده‌تر، تفاوت ممکن است آشکار نباشد، اما طرح‌های پیچیده‌تر تغییراتی را نشان می‌دهند.

چه مهارت هایی برای ساخت نرم افزار اسلایسر نیاز است؟

برای کسب جایگاه در زمینه چاپ سه بعدی، مهارت های خاصی مورد نیاز است. به منظور توسعه نرم افزار برش چاپ سه بعدی، آشنایی با زبان G-code مهم است. یک موتور سه بعدی توسعه یافته نیز مورد نیاز است. انواع مختلفی مانند Unreal Engine، Unity eyeshot و غیره وجود دارد.

۱۴۰۲/۷/۱۰ ۶:۲۲:۵۴

ثبت ديدگاه