دوره های آموزشی

/دوره های آموزشی
دوره های آموزشی۱۴۰۲/۶/۳۰ ۵:۵۶:۰۳

ارتباط صنعت با دانشگاه

شرکت ایده آل آرسِس پاسارگاد در راستای ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه اقدام به برگزاری دوره های آموزش نرم افزار سالیدورکس (SolidWorks) از سطح مقدماتی تا پیشرفته نموده است.

مزایای شرکت در دوره های آموزشی ایده آل آرسس:

ایده آل آرسس پاسارگاد شرکت فعال در حوزه طراحی و مهندسی معکوس تجهیزات صنعتی می باشد و دانشجویان و علاقه مندان به یادگیری طراحی مکانیکی، با شرکت در این دوره های آموزشی علاوه بر آموزش با رویکرد صنعتی و اجرایی با مباحث پرکاربرد در صنعت آشنا می شوند.

زمان دوره با صرف مباحث تئوری و کم کاربرد تلف نشده و حداکثر راندمان در این دوره مد نظر است.

در استودیو صنعتی ایده آل پس از جلسات ابتدایی، ابزار اندازه گیری مانند کولیس ، میکرومتر و قطعات صنعتی در اختیار کارآموز قرار می‌گیرد تا علاوه بر آشنایی با اصول استفاده از آن‌ها ، کار ابعاد برداری و مدلسازی در نرم افزار سالیدورکس انجام گیرد.

ابعاد برداری

در جلسات مربوط به طراحی، از نقشه‌های مهندسی قطعات صنعتی ساخته شده استفاده می شود وبا طریقه نقشه خوانی صنعتی به طورکامل آشنا می‌شوید. عملیات مدلسازی نیز به هردو روش نقشه خوانی و ابعاد برداری آموزش داده می شود.

همچنین در پایان هر جلسه علاوه بر طرح تمرینات صنعتی ، ویدئوی آموزش آن جلسه جهت مرور در منزل در اختیار شما قرار می گیرد.

این نرم افزار قابل توجه بسیاری از مهندسان و دانشجویان رشته های مهندسی مکانیک ، مهندسی صنایع ، نقشه کشی صنعتی و … بوده زیرا نسبت به نرم افزارهای مشابه از محیط کاربری ساده ای بر خوردار است و در عین حال به پیشرفته ترین ابزارهای طراحی و مدلسازی نیز مجهز می باشد. همچنین در این نرم افزار بخش های مجزایی برای مدل سازی ، عملیات ورق کاری ، جوش کاری ، ریخته گری ، قالب سازی ، تحلیل تنش ، مدلسازی رفتار و مقاومت قطعه تحت بار گذاری های گوناگون وجود دارد.

دوره های مقدماتی نرم‌افزار سالیدورکس شامل ۳ محیط اصلی می‌باشد که عبارتند از:

 1. قطعه(Part)

 2. مونتاژ(Assembly)

 3. نقشه‌کشی(Drawing)

و دوره های تخصصی نرم‌افزار سالیدورکس دارای چندین محیط فرعی می‌باشد که عبارتند از:

 1. طراحی سطوح(surface)

 2. ورق‌کاری(sheetmetal)

 3. طراحی سازه ها(weldment)

 4. طراحی قالب تزریق پلاستیک(mold design)

 5. و…

نرم‌افزار سالیدورکس دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشد که آن را از سایر نرم‌افزارهای CAD مانند کتیا، پرو/اینجینیر، یونیگرافیکس، مکانیکال دسکتاپ و اینونتور شاخص و متمایز می‌نماید:

 1. سهولت کاربری و آموزش در مقایسه با سایر نرم‌افزارهای CAD

 2. سرعت بالاتر نسبت به سایر نرم‌افزارها

 3. قابلیت ارتباط با تمامی نرم‌افزارهای ماشین کاری (edge cam, master cam, power mill…) و نرم‌افزارهای تحلیل (Ansys, Adams, Abaqus, Cosmos…)

 4. قابلیت انجام تحلیل‌های مهندسی با اعمال پارامترها به صورت کاملاً ساده و کاربر پسند.

چگونه ثبت نام کنم؟

چرا ما بهترینیم؟

در دوره های فوق آموزش نرم افزارها بصورت کاربردی و توسط اساتید مجرب در صنعت تدریس می شود
چگونه ثبت نام کنم؟