Simplify3D

Simplify3D

Simplify3D یک نرم افزار پرینت سه بعدی هیجان انگیز است و البته نسخه کامل آن در خارج از کشور گران قیمت ، با این حال همان نسخه رایگان آن نیز بسیار کاربردیست ، بیایید مهمترین جنبه های آن را بررسی کنیم!

Simplify3D یک ابزار نرم افزاری چاپگر سه بعدی بسیار محبوب است. سازندگان آن ادعا می کنند که این یک “راه حل نرم افزاری یکپارچه” برای چاپ سه بعدی است و در واقع یک اسلایسر قدرتمند است.

نرم افزار ایلایسر (برش‌دهنده) simplify3D

نرم افزار برش‌دهنده (اسلایسر)، مدل‌های دیجیتال سه بعدی و پارامترهای فرآیند چاپ آنها را به دستورالعمل‌هایی برای چاپگر سه بعدی تبدیل می کند. بنابراین، استفاده از چنین نرم‌افزاری یک مرحله ضروری برای هر روش پرینت سه بعدی است.

برای دانلود نرم افزار Simplify3D در اینجا کلیک کنید.

بررسی اجمالی و قیمت گذاری نرم افزار Simplify3D:

Simplify3D یکی از شناخته شده ترین اسلایسرها (برش‌دهنده) در چاپگر سه بعدی FDM است. در واقع، در کنار Cura، به طور کلی به عنوان بهترین در نظر گرفته می شود، و Slic3r نزدیک به آن است. با این حال، وجه تمایز این سه اسلایسر هزینه است. در حالی که Cura و Slic3r کاملاً رایگانمنبع باز هستند)، لایسنس (حساب کاربری) Simplify3D، براتون ۱۴۹ دلار آب می خوره!!!

واقعیت این است که بسیاری از مردم مایلند برای مجوز این نرم افزار هزینه را پرداخت کنند. تا به حال، تمام به روزرسانی‌های نرم افزار رایگان بوده و دو بار (۴.۱.۱ و ۴.۱.۲) در سال ۲۰۱۹ به روز شده است.

بررسی اجمالی و قیمت گذاری نرم افزار Simplify3D

Simplify3D در سال ۲۰۱۸ توسعه نسخه ۵.۰ را اعلام کرد که گفته می شود “بزرگترین به روز رسانی در تاریخ شرکت” است و این اولین به روزرسانی پولی نرم افزار  بود.

از نظر کیفیت چاپ، هر سه اسلایسر در صورت استفاده صحیح تقریباً یکسان عمل می کنند. همه آنها دارای ابزارهای اولیه یکسانی هستند که امکان برش مناسب را فراهم می کند. با این حال، جزئیات است که حائز اهمیت است، زیرا سازماندهی و قابلیت استفاده این ابزارها می تواند تفاوت واقعی در هر کار پرینت سه بعدی ایجاد کند.

چرا از Simplify3D استفاده و برای آن هزینه کنید؟

برای هر نرم افزاری، رابط کاربری (UI) باید واضح و تا حد امکان بصری باشد و Simplify3D هر دو را ارائه می دهد. طراحی ساده و کاربردی به نحوی که تنها با چند نوار ابزار در صفحه اصلی، تجربه کاربری عالی را ایجاد می کند.

با این حال، اجازه ندهید که این سادگی شما را فریب دهد. Simplify3D یکی از قدرتمندترین مجموعه ابزارها را برای سفارشی سازی و پیکربندی تنظیمات موجود در بازار دارد. تنظیمات فرآیند پیشرفته، شامل ویژگی هایی است که به طور منطقی به برگه هایی تقسیم می شوند و می توانند انجام کار شما را تسریع کنند.

پس از تعریف تنظیمات چاپ، حالت پیش نمایش یک شبیه سازی تعاملی از چاپ سه بعدی را ارائه می دهد. با این کار، کاربر می‌تواند هر مرحله از فرآیند را بررسی کند، خطاها  احتمالی را قبل از ارسال واقعی آن به چاپگر بررسی کند. Simplify3D دارای یک رابط ویژه است که می تواند چاپگر سه بعدی را از طریق کابل USB کنترل کند و تمام حرکات آن را به صورت زنده پیگیری کند.

ویژگی‌های نرم افزار Simplify3D:

Simplify3D دارای برخی از ویژگی های کلیدی است (در ورژن غیر رایگان)  که بسیاری از مردم احساس می کنند ارزش پرداخت هزینه برای آنها را دارند.

ویژگی‌های نرم افزار Simplify3D

دستیار پیکربندی چاپگر سه بعدی نرم افزار Simplify3D:

برای چاپ درست می بایست اطلاعاتی از قبیل ابعاد BED ، قطر نازل ، قطر فیلامنت مصرفی به اسلایسر معرفی شوند. می‌توان این تنظیمات را به صورت دستی وارد کرد، جایی که کاربر تمام جزئیات فنی نه چندان ساده را وارد می‌کند، Simplify3D فهرستی جامع از پرینترهای سه بعدی معروف با تنظیمات آماده برای استفاده را دارد که نیازی به ورودی اضافی کمی دارند.

دستیار پیکربندی پرینت سه بعدی

این شرکت ادعا می کند که از ۹۵٪ از تمام چاپگرهای سه بعدی رومیزی موجود در بازار را پشتیبانی می کند و این پروفایل ها حتی حاوی پارامترهای چاپ پیشنهادی هستند که نقطه شروع خوبی برای مبتدیان است.

تکیه‌گاه های (ساپورت های) سفارشی:

تکیه‌گاه (ساپورت) سفارشی

اگرچه اکثر اسلایسرهای معمولی به طور خودکار ساپورت گذاری را برای بخش های آویزان طرح انجام می دهند، Simplify3D تا حدودی منحصر به فرد است زیرا به کاربر اجازه می دهد آنها را به صورت دستی سفارشی کند.

Simplify3D به جای کنترل چند تنظیمات تکیه‌گاه، مانند تراکم، زاویه و الگو، کنترل کامل ساختارهای تکیه‌گاه (ساپورت) را در اختیار می‌گیرد. ابزار «قرار دادن دستی» (Manual Placement) احتمالاً ساده‌ترین و شهودی‌ترین راه برای ارائه کنترل دقیق‌تر تخصیص پشتیبانی در هر برش‌دهنده است، و ابزارهای قدرتمندتری نیز وجود دارند که می توان از آنها استفاده کرد.

فرآیند چاپ:

یکی دیگر از ویژگی های مفید، ترتیب فرآیند چاپ است. فرآیند مجموعه ای از پارامترهای چاپ سه بعدی مانند ارتفاع لایه، دما و سرعت چاپ است. Simplify3D اجازه می دهد تا بسیاری از فرآیندهای مختلف را در یک کار چاپی ایجاد کنید.

شبیه سازی فرآیند چاپ سه بعدی در نرم افزار Simplify3D

چاپ چند فرآیندی امکان ساخت همزمان چندین شی با تنظیمات مختلف را فراهم می کند. بسته به چاپگر و مدل‌ها، می‌توان «چاپ متوالی» (sequential printing) را انجام داد، یعنی زمانی که هر شیء روی صفحه به‌شکل هم‌زمان چاپ می‌شود.

یک مدل واحد نیز می تواند چندین فرآیند داشته باشد. هر فرآیند را می توان به یک محدوده ارتفاع خاص اختصاص داد. این بدان معنی است که پارامترهای مختلف مانند تراکم داخلی، دما و سیستم فن می توانند چندین بار در ارتفاع های مختلف در مدل تغییر کنند.

برای یادگیری طریقه آماده سازی مدل سه بعدی خود برای چاپ،مقاله آماده سازی فایل ها برای پرینت سه بعدی را مطالعه کنید.

برای اطلاعات بیشتر از آخرین تغییرات این نرم افزار ،چگونگی و  شرایط خرید اشتراک، در اینجا کلیک کنید.

۱۴۰۲/۷/۱۶ ۵:۵۱:۱۳

ثبت ديدگاه