جداکننده مغناطیسی برای فرآوری مواد غذایی۱۴۰۲/۵/۱۸ ۱۲:۴۴:۳۷

توضيحات پروژه

سیستم مگنت ساخته و طراحی شده

سیستم مگنت از طراحی تا ساخت

جداکننده مغناطیسی برای فرآوری مواد غذایی:

خرده های فلزی در نقاط مختلف وارد زنجیره تامین مواد غذایی می شوند. این یک خطر ایمنی است زیرا نمی خواهید مردم آنها را بخورند و همچنین می توانند به تجهیزات تولید شما آسیب برسانند.
از جداکننده مغناطیسی برای استخراج آلودگی فلزات آهنی از خطوط لوله گرانشی یا پنوماتیک استفاده می شود. معمولاً در خطوط فرآیند پنوماتیک، اغلب برای پودرهای مواد غذایی، و خطوط ورودی با سرعت بالا که محصولات ساینده (مانند گندم) می توانند مشکل ایجاد کنند، نصب می شود. آهن‌رباها به گونه‌ای قرار گرفته‌اند که دسترسی خوبی داشته باشند، زیرا باید مرتباً تمیز شوند.

تمیز کردن جداکننده مغناطیسی:

برای تمیز کردن آهنربا، دستگیره های ستاره باز می شوند و به آسانی اجازه دسترسی به آهنربا داده می شود.

جنس و چگونگی کار جداکننده مغناطیسی برای فرآوری مواد غذایی:

جداکننده مغناطیسی از فولاد ضد زنگ ساخته شده است و محصول خشک و جریال آزاد از طریق بدنه و روی آهنربا جریان می یابد که آلودگی را استخراج می کند. همچنین می توانند افقی یا عمودی، جریان بالا یا جریان پایین باشند. منحرف کننده های داخلی تضمین می کنند که محصول روی آهنربا با کمترین تلاطم و بدون انسداد منحرف شود.
جداکننده آهنربایی در پردازش مواد غذایی و جابجایی پودر و همچنین در بازیافت چوب و پلاستیک کاربرد دارد.

چند چالش رایج در خطوط فرآوری مواد غذایی چیست؟

یکی از چالش‌های اصلی در استفاده از جداکننده‌های مغناطیسی در صنایع غذایی، نیاز به اطمینان از عدم آلودگی محصولات غذایی توسط خود آهنربا است. برای رفع این نگرانی، بسیاری از تأسیسات از آهنرباهای درون خطی برای فرآوری مواد غذایی استفاده می کنند، با آلیاژهای فولاد ضد زنگ که بسیار کمتر در معرض خوردگی هستند و به راحتی تمیز و ضدعفونی می شوند. با این حال، برخی از محصولات و خطوط فرآوری هنوز هم می توانند چالش های منحصر به فردی را در مورد حذف آلاینده های فلزی ایجاد کنند. مثلا:

محصولات چسبنده و ساینده:

محصولات چسبنده و ساینده مانند شکر و غلات می توانند تجهیزات فرآوری و آهن ربا را فرسوده کنند.

فرآورده‌ها و محصولات لبنی:

ضروری است که جداکننده های مغناطیسی برای محصولات لبنی دارای طراحی بهداشتی و بدون شکاف یا ترک باشد که در آن انباشته شدن محصول ایجاد شود.

خطوط پودری با سرعت بالا

طراحی جداکننده مغناطیسی برای فرآوری مواد غذایی:

شرکت ایده آل آرسس پاسارگاد در زمینه طراحی جداکننده مغناطیسی برای فرآوری مواد غذایی، ابتدا برای تعیین مشخصاتی مانند اندازه خط، فشار در خط، اندازه محصول، دما و تن در ساعت با مشتری مشورت می کنیم. سپس نقشه ها را مطابق با برنامه های کاربردی آنها برای تأیید قبل از ساخت ارائه می دهیم.