دستگاه لیزر موهای زائد

//دستگاه لیزر موهای زائد
دستگاه لیزر موهای زائد۱۴۰۲/۶/۲۷ ۱۰:۲۷:۱۶

توضيحات پروژه

دستگاه لیزر موهای زائد درجه پزشکی با طول موج های مستقیم طراحی شده است که به طور خاص ملانین موجود در مو را هدف قرار می دهد و درمان ها را خاص تر و موثرتر می کند.

لیزر موهای زائد

یکی از رایج ترین کاربردهای مهندسی معکوس، جایگزین کردن قطعات قدیمی و مستهلک است.

گاهی اوقات دستگاه‌های قدیمی در حوزه فعالیتی خاصی وجود دارند که حالا پس از سال‌ها قطعات آن دستگاه مستهلک شده و شرکت سازنده دیگر در ایران فعالیت ندارد و خیلی از تجهیزات زمینگیر شده اند.

با مهندسی معکوس می توان کار طراحی و ساخت قطعات با تیراژ پایین را توسط چاپگرهای سه بعدی و یا ماشین کاری‌های خاص انجام داد. در تیراژ بالا نیز با ساخت قالب تعداد زیادی از این دستگاه های زمینگیر را دوباره احیا کرد که همچنین می تواند ارزش افزوده بالایی هم داشته باشد.

برای مدل‌های سه بعدی کار ابعاد برداری را به صورت دستی انجام می دهیم.اگر دقت بالا مدنظر باشد از اسکنرهای سه بعدی کمک می گیریم. سپس کار طراحی در نرم افزار های تخصصی (CAD) شروع می شود.

اگر قطعات دستگاه به اتصالات قوی تر ویا تقویت کننده نیاز داشته باشد، این بهینه سازی می تواند در این مرحله از مهندسی معکوس پیاده سازی شود. این فرآیند می تواند از طریق افزایش ضخامت‌ها، تغییر سایزها و حتی تغییر شکل قطعه مورد نظر انجام گردد.

بعد از اتمام طراحی ، نمونه اولیه با تکنولوژی FDM یا رزین چاپ می شود.

تست های اولیه شامل آزمایشات عملکرد، مونتاژ پذیری و ارگونومی نیز صورت می گیرد.

فرآیند مهندسی معکوس بدنه دستگاه لیزر موهای زائد کاندلا (Candela) توسط مهندسین شرکت ایده آل آرسس صورت گرفت و در پایان طراحی نمونه آن توسط چاپگر سه بعدی از جنس PLA ساخته شد.

بدنه دستگاه لیزر موهای زائد در حال چاپ سه بعدی
بدنه دستگاه لیزر موهای زائد

برای مشاهده راه های ارتباطی با ما اینجا کلیک کنید.