طراحی الواتور

طراحی الواتور۱۴۰۲/۵/۲۳ ۸:۲۰:۵۴

توضيحات پروژه

 

 

الواتور صنعتی طراحی و ساخت

الواتور طراحی تا ساخت

 

الواتور کانوایر ساخته شده

طراحی الواتور:

چگونه می توان نیم تن سنگ مس را از یک مسیر معدن عمودی در یک روز کاری معمولی خارج کرد؟

در حالی که در ابتدا دلهره آور بود، این چالش به راحتی با تجهیزات جابجایی مواد – یعنی ماشین هایی که به طور خاص برای رسیدگی به حمل و نقل ایمن اقلام ساخته شده اند، برطرف می شود.

چگونگی کار الواتورها:

نوار نقاله های سطلی (Bucket conveyors)، در ایران به نام الواتور شناخته می شود، محصولات (معمولاً سنگدانه یا فله) را به صورت عمودی از طریق سطل های رفت و برگشتی حرکت می دهند. نوار نقاله از یک حلقه به هم پیوسته از فرورفتگی ها/سطل ها ساخته شده است که هنگام حرکت از افقی به عمودی، در یک سطح می مانند و از ریختن محتویات آنها به بیرون جلوگیری می کند.
نوار نقاله با مواد در جلو یا “بوت” بارگیری می شود و هر سطل به طور خودکار در پایان کار رسوب می کند که به عنوان تخلیه نیز شناخته می شود. این فرآیند یک روش سریع و خودکار برای انتقال عمودی است، زیرا از همان سطل‌هایی که مواد را جمع‌آوری می‌کنند برای رسوب آن استفاده می‌شود.

اجزای اصلی:

 • موتور الکتریکی
 • نوار نقاله زنجیری
 • پوشش
 • پانل های امداد انفجار
 • پانل های بازرسی
 • طراحی الواتور:

  شرکت ایده‌آل آرسس پاسارگاد با طراحی الواتور، برای انتقال عمودی موادی چون شن و ماسه، غلات، حبوبات، کود و مواد پودری استفاده می‌شود. تسمه به کار رفته در الواتورها از نوع باکت دار است.
  الواتور از سه بخش اصلی تشکیل شده است، که قسمت ابتدا و انتهای آن که در بردارنذه موتور و درام ها است،با طول متفاوت یکسان است. برای افزایش یا کاهش طول، به داکت های قسمت میانی اضافه یا از آنها کم میکنیم.الواتورها قادرند مواد را تا ارتفاع بالای ۵۰ متر منتقل کنند و تا ظرفیت ۴۵۰متر مکعب برساعت می‌توانند مواد را حمل نمایند.
  پس از طراحی کامل الواتور، توسط مهندسین تیم طراحی شرکت ایده‌آل، نقشه و فایل موردنیاز برای برش لیزر تمام قطعات تهیه شد. در مرحله بعدی، برش لیزر ورق ها انجام شد و در آخر نیز خمکاری ورقها توسط دستگاه برک پرس انجام گردید.
  الواتور به صورت ماژولار طراحی شده است، یعنی تنها تفاوت الواتورهای با طول متفاوت، تعداد داکتهای میانی آنهاست. به همین دلیل، ساخت و مونتاژ این الواتورها بسیار راحت و سریع است.
  برای طراحی الواتور موردنیاز شما توسط تیم ایده‌آل آرسس، کافیست تا اطلاعاتی از قبیل طول موردنیاز و نوع ماده انتقالی را در اختیار ما بگذارید تا ما متناسب با نیاز شما، الواتور مناسب را طراحی کنیم.