تراکم داخلی و ضخامت پوسته

//تراکم داخلی و ضخامت پوسته

تراکم داخلی و ضخامت پوسته

تراکم داخلی و ضخامت پوسته:

قطعات FDM معمولا توپُر پرینت نمی شوند، پرینت توخالی قطعات موجب پایین آمدن زمان پرینت و به صرفه شدن هزینه می شود. درون قطعه یک سازه با میزان تراکم قابل تنظیم شکل می گیرد که قطعه را مقاوم و قابل ساخت می کند. به درصد این تراکم، تراکم داخلی یا Infill گفته می شود. هرچه تراکم داخلی بالاتر باشد قطعه مقاوم تر شده و برخی جزئیات با کیفیت بهتری ساخته می شوند. در مقابل زمان ، هزینه و مصرف مواد اولیه به طرز قابل توجهی افزایش پیدا می کند.

 
اگر قطعه شما نیاز به مقاومت ویژه ای ندارد معمولا ۲۵% عدد بهینه ای برای تراکم داخلی قطعات FDM محسوب می شود.

ضخامت پوسته یا Shell Thickness ضخامت پوسته یک تکه ای است که روی محیط (پوسته بیرونی) قطعه هنگام پرینت سه بعدی شکل می گیرد. وجود این پوسته برای ایجاد سطوح بیرونی یکپارچه و صاف در قطعه ضروری است.

تراکم داخلی و ضخامت پوسته تاثیر زیادی روی مقاومت قطعه دارند.

شما باید توجه داشته باشید که هر شرکت می تواند این معیارها را کم یا زیاد کند و قیمت های متفاوتی به شما بدهد. از این رو ارائه قیمت پایین به منزله کیفیت مناسب نیست و اگر شرکتی قیمت بسیار پایین به شما اعلام کرد مطمئن باشید که معیار های چاپ را، بدون در جریان گذاشتن شما، بسیار پایین آورده است که این کار باعث پایین آمدن کیفیت قطعه شما خواهد شد. لذا در هنگام سفارش معیار های زیر را بررسی کنید و از ما بخواهید تا پارامترهای چاپ را شفاف و دقیق اعلام کنیم.

توسط |۱۳۹۶/۱۲/۲۵ ۱۴:۵۰:۲۶اسفند ۲۵ام, ۱۳۹۶|وبلاگ|دیدگاه‌ها برای تراکم داخلی و ضخامت پوسته بسته هستند